European Champions

hall_of_fame

European Champions


2012

2014

Open Division
Gold

Per Hjalmarson (SWE)

Silver

STANCOVIC Mladen (Serbia)

Bronze

MANDRYK Mihailo (UKR)

SCAVNICKY Jan (SLO)

Female Singles
Gold

Jasmina Keber (SLO)

Silver

GREUNE Jennifer (GER)

Bronze

NIELSEN Rebecca (SWE)

SOLTYS Marta (POL)

O35 Female Singles
Gold

FENYVESI Beata (HUN)

Silver

GAAL Nora (HUN)

Bronze

SCHABEK Sabina (POL)

WINTER Katarzyna (POL)

O40 Male Singles
Gold

GRANBERG Hans (SWE)

Silver

NILOS Georges (GER)

Bronze

PETHO Zsolt (HUN)

AMBRUS Csaba (HUN)

O50 Male Singles
Gold

KRIEGER Vincent (FRA)

Silver

MIEZYNSKI Bogdan (POL)

Bronze

GARWOLINSKI Lech (POL)

ORBAN Laszlo (HUN)

U12 Female Singles
Gold

DROSZCZAK Amelia (POL)

Silver

KIMSA Wiktoria (POL)

Bronze

IDZI Iza (POL)

SURDY Zuzanna (POL)

U12 Male Singles
Gold

DRUMLAK Mateusz (POL)

Silver

PIRC Jan (SLO)

Bronze

KNEZ Tilen (SLO)

JERKOVIC Marco (CRO)

U14 Female Singles
Gold

SKERL Rebeka (SLO)

Silver

ANDRLOVA Eliska (CZE)

Bronze

NESTAKOVA Ema (SVK)

DROZDAN Gabi (SLO)

U14 Male Singles
Gold

GERBER Christoph (HUN)

Silver

TAKACS David (HUN)

Bronze

FILIPOWICZ Maciej (POL)

SZALAI Marko (HUN)

U18 Female Singles
Gold

BARIAKOVA Nikola (SVK)

Silver

GIBALOVA Terezia (SVK)

Bronze

GRANBERG Linnea (SWE)

LUKACOVA Tamara (SVK)

U18 Male Singles
Gold

PALINKAS Bence (HUN)

Silver

JOVAN Jasa (SLO)

Bronze

KUCINA Nicola (CRO)

ORZECHOWSKI Jakub (POL)

2012

Open Division
Gold

HJALMARSON Per (SWE)

Silver

ARONSSON (SWE)

Bronze

GOSSEN Daniel (GER)

MATANOVIC Aleksander (SRB)

Female Singles
Gold

KEBER Jasmina (SLO)

Silver

DARNYIK Agnes (HUN)

Bronze

GREUNE Jennifer (GER)

NIELSEN Rebecca (SWE)

O35 Female Singles
Gold

OSVAY Edit Veresné (HUN)

Silver

GAÁL Nóra (HUN)

Bronze

SYC-KRIVANOVA Henrieta (SVK)

FENYVESI Beata (HUN)

O40 Male Singles
Gold

BURKHARDT Ulrich (GER)

Silver

RACZ Laszlo (HUN)

Bronze

PODVOLECKY Pavel (CZE)

VACZI György (HUN)

O50 Male Singles
Gold

KRIEGER Vincent (FRA)

Silver

DIEZ Jean-Louis (FRA)

Bronze

GARWOLINSKI Lech (POL)

GIBALA Josef (POL)

U14 Male Singles
Gold

KAKULA Adam (SVK)

Silver

LECSO René (SVK)

Bronze

GROFELNIK Bruno (CRO)

KUHAR Stojan (SLO)

U14 Female Singles
Gold

BARKOVIC Paula (CRO)

Silver

GIBALOVA Terezia (SVK)

Bronze

KOPUN Dora (CRO)

SCAVNICKA Kristina (SVK)

U18 Male Singles
Gold

PAVLOVSKI Tomas (SVK)

Silver

KOSICKI Jakub (POL)

Bronze

VINCZE Oliver (HUN)

PALINKAS Bence (HUN)

U18 Female Singles
Gold

RUBY Zita (HUN)

Silver

KACVINSKA Aleksandra (SVK)

Bronze

GROFELNIK Tea (CRO)

KNEZ Danaja (SLO)